Menu strony

Drzewa znajdujące się w naszych posesjach są nie tylko ważnym elementem pejzażu

Drzewa i krzewy rosnące w naszych posesjach stanowią nie tylko istotny element pejzażu, ale także mają wpływ na nasz dobry nastrój każdego dnia. Trzeba wiedzieć, że rośliny produkują czysty tlen, a więc działają jak typowy filtr przeciwpyłowy, poza tym tłumią hałas oraz posiadają bardzo duże walory estetyczne, pozytywnie wpływając na psychikę ludzką. Aby drzewa i krzewy mogły właściwie spełniać opisane funkcje, należy poświęcić im nieco uwagi i właściwie o nie dbać. W jaki sposób?

drzewa
Jeżeli nie wiemy jak bądź nie mamy jak samodzielnie zajmować się drzewami przydomowymi, możemy skorzystać z pomocy firm, których specjalnością jest właśnie. Należy pamiętać jednak, że praca w ogrodzie może przynieść nam bardzo wiele radości, dlatego też jeżeli mamy trochę wolnego czasu, bez wątpienia warto poświęcić go na pielęgnację naszych roślin- przycinanie drzew oferuje w Warszawie Driada.

Gdy mieszkają w małym mieszkaniu czują się jak w „klatce”, brakuje im większej powierzchni i swobody. Ponadto niemożliwe jest przebywanie wśród zieleni; jedząc obiad, czy bawiąc się z kotem. W głównej mierze musimy pamiętać o tym, że drzewa i krzewy to żywe organizmy, w związku z tym również mogą być atakowane przez organizmy chorobotwórcze dokładnie tak samo jak ludzie. Należy więc przeciwdziałać wszelkiego rodzaju chorobom naszych drzew. Najważniejszą kwestią jest m.in. regularne usuwanie suszu i pozostałych chorych gałęzi. Dzięki temu efektownie będziemy zapobiegać infekcjom i obumieraniu następnych części korony drzew. Należy także co pewien czas podcinać koronę, nadając jej równocześnie piękny, foremny kształt.Niestety swój dom i ogródek, to nie tylko wygoda, ale i sporo obowiązków. Dom wymaga więcej pracy przy sprzątaniu, a ogródek, przy koszeniu, plewieniu i sadzeniu roślin. W ogródku szczególnie ważna jest pielęgnacja drzew, zobacz: arborysta z Warszawy. Raz na jakiś czas należy podciąć drzewka i krzewy, by wyglądały piękniej i były zdrowsze. Starsze drzewa mogą niestety stanowić spore zagrożenie dla nas lub naszego domu. Warto brać to pod uwagę i pilnować, czy nie dzieje się nic niebezpiecznego. Bywa, że korzenie wieloletnich drzew zagrażają fundamentom domu. Konieczna staje się wycinka drzew.

W przypadku starszych drzew bardzo często okazuje się, iż niezbędne jest wzmocnienie korony drzew poprzez wykorzystanie odpowiednich wiązań. Dzięki temu ustabilizujemy gałęzie i ograniczymy łamanie. Przy starszych drzewach niekiedy stosuje się również specjalne podpory, które utrzymują ciężar niebezpiecznych konarów. Warto jednak mieć na uwadze, że aby usunąć drzewo lub krzew w ogrodzie, potrzebne jest nam zezwolenie od władz miasta, lub gminy, w której mieszkamy. Bez tego dokumentu niestety trzeba się spodziewać wysokich kar.
2021-01-19