Konsole do gier - wady i zalety

Nie trzeba być w tej kwestii żadnym wielkim specjalistą i wiedzieć, jak wygląda obecnie cała ogólnie pojęta branża wirtualnej rozrywki aby mieć pełną świadomość tego, że konsole do gier (np PS3) już od dawna są niesamowicie wręcz popularne. Równocześnie jednak trudno chyba byłoby się temu dziwić, ponieważ w końcu owe rzeczy faktycznie mogą każdemu z nas zaoferować bardzo wiele niezwykłych możliwości, zatem zabawa z nimi pod wieloma względami jest po prostu dużo lepsza niż w przypadku standardowych komputerów.

Rzecz jasna tak duża ich popularność spowodowała także, że oprócz fanów pojawiło się również sporo ich przeciwników którzy uważają, że pod żadnym względem nie są one w stanie dorównać zwykłym komputerom. Czy jednak tak jest w rzeczywistości? Wszystko jest tutaj oczywiście wyłącznie kwestią gustu, zatem trudno jednoznacznie stwierdzić co będzie lepszym rozwiązaniem. Równocześnie jednak należy wiedzieć o tym, że całe mnóstwo tego typu nieprzychylnych opinii o PS3 do gier (więcej tutaj - ) bierze się ze zwyczajnej niewiedzy oraz rozmaitych mitów które sprawiają, że często sami nie jesteśmy w stanie dostrzec niesamowitej wartości tych rzeczy.

Na temat konsol do gier istnieje niestety bardzo wiele opinii nie mających wiele wspólnego z rzeczywistością. Do najważniejszych z nich zalicza się na przykład ta mówiąca, że urządzenia takie nie oferują absolutnie żadnych funkcji poza samymi tylko grami. W praktyce jednak konsole są często bardzo wielozadaniowe, dzięki czemu można wykorzystywać je na szereg najróżniejszych sposobów – fakt, dość mocno koncentrują się one jedynie na samej rozrywce (oferując w tytuły niedostępne na komputer, jak Final Fantasy), ale wcale nie musi ona przybierać formy samych tylko gier. Ponadto całe mnóstwo ludzi twierdzi również, że takie konsole nie mogą nam zaoferować tak dużej wydajności przy tytułach takich jak np. battlefield jak komputery osobiste. W pewnym stopniu może to być prawda, ale wciąż trzeba zwrócić uwagę na to, że różnica w cenach jest znacząca, zaś w samej wydajności niezbyt duża. Warto zwrócić uwagę również i na możliwość gry przez internet rzeczy – wielu ludzi nie wie o tym, że jest ona oferowana przez konsole.


Podsumowując, w wielu przypadkach zwyczajnie nie mamy pojęcia o tym, jak dużo interesujących możliwości mogą nam zaoferować konsole. Zdecydowanie warto w takim razie zainteresować się nimi nieco bliżej i odkryć ich rzeczywisty potencjał, gdyż być może otrzymamy w taki sposób świetne źródło rozrywki które będzie nam służyło przez bardzo długi czas.
2021-05-12