Menu strony

Najlepsze karmy dla psów

To oczywiste, że karma dla psa to jedna z ważniejszych spraw. Są różni właściciele, niektórzy gotują zwierzętom, ale odpowiedni zróżnicowane posiłki dla pupila rzeczywiście trudno przyrządzić.
Jeżeli w naszym życiu pojawia się szczeniak, od razu mamy dylemat, co ma jeść, żeby właściwie rósł? Często zamiast codziennego gotowania wybieramy suche karmy dla psów Acana , a może Purina – tu rozpoczyna się żmudna analiza listy znanych marek psiej karmy. To oczywiste, że posiłek pupila musi być najwyższej jakości.

Gotować czy kupować?
Bardzo dużo właścicieli psów (więcej o kropelki na pchły dla kota- sprawdź przykłady) ma teorię, że karmy to chemiczne dodatki, a zdrowy posiłek dla psów może być tylko ugotowany osobiście. Jest w tym sporo prawdy, ale jednak szykowanie obiadów dla psa oprócz tego, że jest pracochłonne, wymaga doświadczenia. Właściciela sami muszą panować nad dobieraniem właściwych składników, a z nimi też nie można przesadzać. Na przykład nadmiar białka może szkodzić. Gotowanie jedzenia dla szczeniąt wiąże się z obowiązkiem kupowania skutecznych preparatów witaminowych. Nigdy nie wolno podawać jednak tych odżywek, kiedy wybieramy karmy dla psów Eukanuba i innych podobnych firm (karmy dla psów eukanuba na Podwójna ilość wapnia źle wpłynie na stawy psa.

W wolnej chwili

Polecane karmy psie

pies
Wybór dobrej karmy dla ulubionych psów nie jest zazwyczaj rzeczą łatwą. Aby dobrze dokonać wyboru najlepiej zapoznać się bliżej z samą kwestią. Poznać marki robiące karmy i kierować się opiniami tylko wytrawnych i sprawdzonych fachowców.


Karma a rasa psa W pierwszej kolejności dobieramy pożywienie do wieku psa, ale także do wielkości rasy. Właściciele labradorów muszą pamiętać, że to rasa narażona na otyłość i przede wszystkim dysplazję, stąd też warto wybrać właściwe karmy dla psów - legowiska dla małych psów - Royal Canin dla dorosłych labradorów, a także szczeniąt . Dzięki temu pies zjada dawkę glukozaminy i chondroityny, ułatwiających dbanie o jego stawy, a niezbędna ilość białka wspiera właściwy wzrost. Dobór składników pomaga w utrzymaniu psiej wagi w normie.

Profesjonalne karmy dla psów Purina, Hill’s czy Royal Canin mają w składzie około 30% białka, a czworonogi, rosnące na nich zdrowo są doskonałą reklamą i dowodem na to, że najtańsza karma przegrywa. Konkretną karmę akceptuje już sam zainteresowany, bo rzeczywiście na idealnie dobrany posiłek przeciętny niejadek może obchodzić z daleka. Trzeba więc testować.
2018-07-12