Menu strony

Ferie zimowe - a może stadnina koni?

Kiedyś jazda konno była codziennością - choć tak czy siak nie można powiedzieć, że wszystkich było stać na konia. A jak jest dzisiaj? Cóż, jeśli posiadamy samochody, a na dodatek są autobusy i pociągi, nie może dziwić, iż konie w transporcie są w zupełności zbędne. Jednakże w rolnictwie ciągle są one bez dwóch zdań pożądane. W turystyce również, a niewątpliwie są fajną atrakcją. Zwłaszcza dzieci powinny być uradowane, jeśli odwiedzą stadninę koni. Oczywiście to powinna być taka stadnina, w której konie są szanowane, w 100% zadbane. To dobrze, że rośnie świadomość społeczna, bo te zwierzęta również mają uczucia.

koń
Niemało działa takich stadnin - również w najludniejszych aglomeracjach miejskich. A więc mieszkańcy Wrocławia, Katowic czy Białegostoku nie muszą jechać wiele godzin, aby pokazać własnym dzieciom konie. Jeżeli dziecku bardzo spodoba się stadnina, kontakt z końmi, rewelacyjnym rozwiązaniem jest zapisanie go do szkoły jazdy na koniu.

Na przykład obozy konne są interesującą ideą! Bardzo często dzieci w czasie wakacji mocno się nudzą. Bardzo często rodzice mają mega kłopot, aby zaproponować im coś fajnego. Bo wiadomo, praca. Dobrze, że są stadniny, w których wreszcie dzieciaki mają okazję spędzić miło wakacje. Wielu rodziców obawia się o bezpieczeństwo swoich pociech w czasie tego typu "zabaw". To łatwe do wytłumaczenia, przecież rodzice chcieliby dla swoich dzieci jak najlepiej. Jednak dużego ryzyka ogólnie nie ma. Nie można takowego całkowicie wykluczyć, lecz nie popadajmy w paranoję.
http://www.stajniaiskra.pl/art/27/uroczystosci-i-imprezy-okolicznosciowe.html

konie w zimie
Powinniśmy pamiętać, że stadniny koni są zadbanymi miejscami, a instruktażem dzieciaków nie zajmują się całkowici nowicjusze . Czyli to doskonale pokazuje, iż dziecko będzie zadowolone oraz będzie mieć zapewnione bezpieczeństwo! Rozejrzymy się za stadninami funkcjonującymi w zamieszkiwanym przez nas powiecie, rzetelnie przekonajmy się, które dbają o zwierzaków oraz dzieciaki, a później sprawmy dla swojej pociechy ogromną niespodziankę. 100% pewności tak czy siak mieć człowiek nie może, lecz ciężko założyć, że akurat taka forma spędzania ferii nie będzie podobać się dla naszego dziecka. Cóż, podejmijmy ryzyko, wtedy zobaczymy jak to się wszystko potoczy. Zapewne będzie wspaniale.
2018-06-22