Menu strony

Zakup psiaka. Na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę?

Kiedyś wreszcie przychodzi ten czas, gdy nasze dziecko oznajmia nam, iż musi mieć w domu zwierzę. To bardzo istotna kwestia i powinniśmy się nad tym dobrze zastanowić. Na pewno nie można pochopnie się zgadzać. Nie mówmy naszemu dziecku, że pozwalamy na to, tylko dlatego, aby zaprzestało nas tym pytaniem męczyć. Oszukiwanie malca przyniesie jeszcze gorsze skutki niż odmowa. Zanim jednakże zniszczymy pragnienia dzieciaka o zwierzątku, przeanalizujmy wszystko na chłodno.

Pies rasy mastif tybetański
Po pierwsze, odbądźmy rozmowę z dzieckiem o odpowiedzialności za zwierzę. Powiedzmy mu, że jest to żywe stworzenie, które jest od nas całkowicie uzależnione. Należy je dokarmiać i pielęgnować - przy pomocy takich preparatów. Jeżeli nasze dziecko zrozumie to i zechce przestrzegać wszelkich zasad, możemy zastanowić się nad zwierzakiem.

W wolnej chwili

Posiadanie zwierząt domowych - jakie akcesoria powinniśmy mieć w domu

kot na podłodze
Zaskakująco duża liczba rodzin posiada zwierzątko w swoim gospodarstwie domowym. Najczęściej jest to oczywiście czworonożny przyjaciel człowieka, czyli pies albo dający mnóstwo radości kot. Niewątpliwie, należy pamiętać o tym, iż posiadanie zwierzęcia w domu wymaga sporej ilości poświęceń. Należy ponadto zauważyć fakt, że wiąże się to ze stosunkowo sporymi kosztami, w zależności od tego, jakie konkretnie zwierzę posiadamy. Okazuje się, że pokarm oraz zróżnicowane akcesoria związane ze zwierzątkami domowymi kosztują|Coraz więcej gospodarstw domowych posiada w domu zwierzaka.


Najczęściej kupujemy pieska. Pies to od dawien dawna najlepszy towarzysz człowieka. Jeszcze się nie zdarzyło, aby oddany pies zdradził ukochanego pana. Wręcz odwrotnie, słyszymy o przypadkach, gdy to zwierzę wyciąga z opresji swojego pana. Czasem długo „opłakuje” odejście człowieka i często wkrótce sam także zdycha. Szczeniak będzie bez wątpienia oddanym przyjacielem naszego dziecka. Jest wiele ras, które wręcz kochają dzieci, można zatem postarać się o takiego pieska.

Wybierając pieska, zwróćmy uwagę na to, jaki tryb życia prowadzi. Jeśli mieszkamy w bloku, w małym mieszkanku nie decydujmy się na wielkie rasy oraz takie, które muszą się wyhasać. Kupmy raczej pieski, które nie potrzebują tyle ruchu. Jeśli chcemy jamnika, pamiętajmy o tym, aby nie wspinał się sam po schodach, gdyż to może mu zaszkodzić na kręgosłup.

tibetan mastiff
Kupujmy naszemu pupilowi właściwą karmę, dopasowaną do jego aktywności - https://superzoomarket.com/karma-dla-psow-brit. Nie podkarmiajmy psa resztkami z obiadu, gdyż nie wszystko, co jest dla nas dobre, będzie odpowiednie też dla ukochanego pupila. Możemy również kupić naszemu czworonożnemu przyjacielowi coś do zabawy. W każdym sklepie zoologicznym kupimy wszelkiego rodzaju zabawki dla psów w sklepie zoologicznym Glonojad. Są one wykonywane z przeróżnych materiałów. Niektóre gryzaki mogą pomóc w usuwaniu kamienia nazębnego.
2018-06-22