Menu strony

Jak przygotowywać się do własnego ślubu?

Przygotowania do dnia ślubu oraz zabawy weselnej niemalże nigdy nie są nieskomplikowane, a do tego błyskawiczne. Można w sumie powiedzieć, że tylko w przypadku tak zwanej wpadki, państwo młodzi załatwiają wszystkie sprawy na ostatni moment. W szczególności w Polsce jakoś się przyjęło, że jeżeli brać ślub i organizować wesele, to bez oszczędzania.

dj na wesele
Tak naprawdę to dobrze, bo skoro zapewne ciągle szczypiemy się z każdym groszem, należałoby przynajmniej raz w ciągu życia najzwyczajniej zaszaleć. A zresztą dużo i tak zależy od rodziców oraz teściów, bo to oni nierzadko są sponsorami imprezy. No wiadomo - prezenty od zaproszonych gości pewnie zdołają w dużym stopniu "spłacić" teściów oraz rodziców - od uroczystości ślubnej. Chociaż dzisiaj trochę mniej patrzy się w Kościół, to jednakże nadal nietrudno zauważyć, że dużo kobiet marzy o niezwykłej sukni, mądrym kazaniu, itp. No i wspaniale - przecież najczęściej tradycja jest OK. Aby mieć możliwość jeszcze po długim czasie przypominać sobie własny ślub, trzeba i tak odświeżyć własną pamięć - bo jest ona mocno ulotna. Czyli naprawdę przydałoby się rozejrzeć za porządnym fotografem, który sprawia, że fotografie ze ślubu nie tyle będą fajne, co najzwyczajniej przepiękne. Zadbajmy o to, aby fotograf ślubny we Wrocławiu był OK, ponieważ nawet kiedy nasza pamięć będzie niestety już szwankowała, fotki sprawią, że miłe wspomnienie powrócą na dłuższą chwilę.

W wolnej chwili

Organizacja imprez weselnych

impreza zorganizowana
Różnorodne imprezy rodzinne i inne wymagają odpowiedniego miejsca i właściwej oprawy. Od zawsze organizowało się rozmaite przyjęcia i uroczystości dla uczczenia rocznic, urodzin i pozostałych okazji. Ogromnie istotnym momentem jest także ślub i wesele, które urządza się w domu lub poza nim. W większości przypadków jednak imprezy takie organizuje się w wynajętych salach, z racji tego, że w mieszkaniu nie ma na tyle dużej przestrzeni. Niezbędne jest więc uzyskanie wystarczającej sali, a nierzadko także załatwienie miejsc noclegowych dla gości zaproszonych na wesele. Na wsiach niejednokrotnie za salę weselną służyła świetlica lub remiza strażacka, która jedynie wcześniej była odpowiednio przygotowywana i dekorowana. Aktualnie modne jest organizowanie przyjęć weselnych w luksusowych wnętrzach, na przykład w pałacach lub dworkach.


Kiedy wreszcie zmienimy stan cywilny, powiemy sobie sakramentalne tak, czeka nas zabawa weselna. Można śmiało powiedzieć, że choć często para młoda ogólnie wolałaby już lecieć na podróż poślubną, to jednakże rzeczywistość jest taka, iż wesele jest niejako całkowicie potrzebne. Można powiedzieć, że nawet zwykły obiad powinien przynajmniej mieć miejsce -

Jednak w większości przypadków przyjęcie weselne to niezwykłe wydarzenie, które może trwać do białego rana. Aby zabawa była niesamowita, niezbędna jest oprawa muzyczna. Być może doskonałym rozwiązaniem jest wynajęcie dj-a? Choć zespół muzyczny co prawda nie jest zły, to jednakowoż można zaryzykować twierdzenie, że dobry dj na wesele jest najbardziej wskazaną opcją. No przynajmniej nie ma nudy i ogranych hitów.
2019-04-28