Menu strony

Co zabrać na obóz przetrwania?

Nasze dzieci co raz częściej chcą spróbować się zmierzyć ze swoimi słabościami wyjeżdżając na różnego typu obozy przetrwania albo obozy militarne. Dobrze jest zadbać o to, żeby każde dziecko znalazło się na takim obozie pod opieką odpowiednio wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Wyjazdy takie organizuje się z reguły w terenach sprzyjających wszelkim grom terenowym. Zwykle są to wyjazdy w góry lub nad jeziora. W zależności od wieku dzieci, obozy te charakteryzują się różnym poziomem trudności.

Mapa i kompas
Z reguły są to obozy w formie zabawy, jednak biorąc pod uwagę charakter militarny wycieczki, warto wiedzieć, że musimy się także w tym przypadku liczyć z wysiłkiem fizycznym i wieloma stresującymi sytuacjami.

Czy wiesz, że podobne niezwykle ekscytujące artykuły są na wyciągnięcie ręki? Kliknij i zerknij na źródło (http://zawodtyper.pl/bonus-sts/), a z pewnością odczujesz zadowolenie.

Jeśli wyjazd tego rodzaju adresowany jest do starszej młodzieży, spodziewać się powinniśmy już większego rygoru, czegoś na wzór działań wojskowych.


Obozy tego rodzaju jednak mają możliwość stać się świetną przygodą dla dzieciaków, które w szczególności interesują się militariami, czy też wojskowością. Na tego typu wyjazdach będziemy mieć możliwość uczestniczyć w różnych grach wojennych, podczas których będziemy strzelać z kulek gumowych lub z pistoletów do paint balla. Często można też pojeździć na quadach, albo rzucać specjalnymi hukowymi granatami.

Ponadto na takiego rodzaju obozach mamy do wykonania jakieś zadanie, trzeba przedostać się w jakieś miejsce, albo przejść przez tor przeszkód, który został zaplanowany na kilkanaście godzin drogi. Wszystko to wymaga odpowiedniego przygotowania oraz oczywiście nastawienia. Potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Na taki obóz należy na pewno wziąć przystosowane obuwie, plecak, koc i śpiwór. Być może też składany mały namiot, jeśli tego wymaga organizator.

Wszelkie przybory takie jak zapałki, kompas czy nóż będą również niezbędne. Warto wcześniej podpytać organizatorów, jakiego rodzaju sprzęt będzie niezbędny. Może nie będzie trzeba kupować wysokiej klasy noża ka bar, czasem wystarczy typowy nóż harcerski. Warto również zastanowić się nad odzieżą termoaktywną. Jest obecnie dużo sklepów typu militaria, gdzie znajdziemy bez problemu masę rzeczy przydatnych na taką wycieczkę.
2020-05-03