Menu strony

Która rasa najlepsza do chronienia domu?

Decyzja o wyborze psa, który będzie pełnił rolę czworonożnego stróża w domu to spore wyzwanie. Najważniejsza rada: rasa nie ma takiego znaczenia, jak to, jakie miejsce znajdzie pies w domowym stadzie.
obroża
Mały york wierzący, że to on jest najważniejszy wśród domowników, potrafi dobitniej zademonstrować niż żyjący w takim samym przeświadczeniu bulterier.
Niestety mamy złe wieści dla miłośników błękitnych oczu husky. Namiętność tej rasy do poznawania nowych terenów jest przyczyną, iż pies ten musi mieć teren dobrze ogrodzony, a na spacerach nie można puszczać go wolno, bez smyczy, gdyż pobiegnie w siną dal. Poza tym husky jest bardzo miły dla obcych, więc na stróża niespecjalnie się nadaje.
Cieszącym się największą popularnością jest owczarek niemiecki – przenikliwy, inteligentny, a jednocześnie wrażliwy i opiekuńczy. Jego sposób czuwania oznacza szczekanie nocą, na każdy podejrzany głos a także częste spacery wzdłuż płotu. Jeżeli jednak nie możemy spokojnie zasnąć przez nocne ujadanie czworonoga, możemy wziąć pod uwagę kupno obroży antyszczekowej. Właściwie założona na naszego czworonoga, obroża antyszczekowa będzie wykrywać wibracje
pies rady buldog
wytwarzane przez struny głosowe psa, kiedy ten zaszczeka, zawarczy lub zawyje. W sprzedaży sklepów internetowych znajdziemy trzy rodzaje obroży ograniczającej szczekanie psów: ultradźwiękowe, zapachowe i elektroniczne – najbardziej popularne. W momencie wykrycia szczekania psa, obroża https://sport-dog.pl/ reaguje bodźcem ostrzegawczym, dźwiękiem lub wibracją. Dzięki temu rozwiązaniu nasz pies przestanie być w końcu źródłem sąsiedzkich konfliktów.

Za najinteligentniejszego psa uchodzi mało popularny w naszym kraju border collie, który potrzebuje łąki i najlepiej stada zwierząt do pilnowania. W małym domu z ogródkiem, co najwyżej zapędzi na taras swoich panów.
Pies, któremu z trudem przychodzi kulturalne wprowadzenie obcych to owczarek kaukaski. Ale musimy wiedzieć, że przygarniając tę rasę, musimy znać zachowania psów dominujących - albowiem kaukaz to nie zabawka. Właściwie chowany może być niczym niania do dzieci, gorzej gdy zabraknie nam silnej woli na wyznaczanie mu granic.
Jest jeszcze jedna, cały czas zbyt mało pożądana rasa, jak mówią, nie do końca wykształcona. To kundel ze schroniska, który w zamian za uratowanie życia będzie strzegł naszej rodziny.
2022-04-03