Menu strony

Nowe wcielenie ogrodu czyli oczko wodne

Mieszkasz w domu z ogrodem, który jest Twoją pasją. Z chwilą nadejścia wiosny zaczynasz sadzić, przesadzać, planować, działać by było jeszcze piękniej. Budki dla ptaków zamontowane na gałęziach drzew są dowodem na to, że chcesz być jeszcze bliżej przyrody. Chcesz budzić się przy śpiewie ptaków, a zasypiać przy żabiej muzyce.

akcesoria do oczka wodnego:
Jeśli lubisz żabi rechot, pokuś się o staw (sklep internetowy) albo oczko wodne (niezbędne akcesoria). I nie zostało nigdzie powiedziane, że musimy decydować się na zajmujące cały ogród jezioro aby cieszyć się widokiem wody i obcować z naturą. A natura bardzo szybko o nas usłyszy! W pobliżu zbiornika wodnego dobrze będą się czuły małe stworzenia – kumaki, ważki czy traszki...

Zwierzęta zwabi właśnie woda, np. takie domowe oczko wodne, oraz znajdujące się w niej rośliny. Ropuchy i żaby w plątaninie liści i łodyg złożą skrzek, z którego po dziesięciu dniach wyklują się kijanki. Do kwiatów kaczeńców zlecą się motyle i ważki a także oczywiście pszczoły. Pojawią się po pierwszy wiosenny nektar. Z podmokłymi terenami idealnie poradzą sobie np. kaczeńce, które są niebywale żywotne. Osobom, którym kaczeńce znudziły się w ogrodzie, i chcą z nich zrezygnować, wcale nie pójdzie im tak łatwo z ich eksmisją. Koniecznym jest jedynie osuszyć cały zamieszkany przez nie teren. Inaczej z każdego kawałka korzenia odbije nowa roślinka. Oczekiwania od życia też mają skromne – wspaniale rosną i w słońcu i w półcieniu, są mrozoodporne. Te radosne i jakże urocze kwiatki zapewnią nam powrót w lata kiedy byliśmy dziećmi, gdy przemierzaliśmy pola i łąki.

W wolnej chwili

Wiosna w ogrodzie

Ogród pełen cienia
Po bardzo długiej zimie nareszcie nastała wiosna. A wraz z nią nastały ciepłe dni. Można zatem do oporu wylegiwać się w ogródku lub na tarasie. Zanim jednak wyniesiemy kocyk na podwórze i rozsiądziemy się z ulubioną książką, trzeba doprowadzić nasz ogród do porządku. Po tak długiej zimie z pewnością jest mnóstwo rzeczy do zrobienia.


Wodne rośliny (szczegóły tutaj urządzanie ogrodów) dobrze czują się i prawidłowo wzrastają na warstwie żwiru z piaskiem. Do oczka z całą pewnością nie nadaje się ziemia, ponieważ jest zbyt żyzna i byłaby tylko pożywką dla glonów. To z ich powodu zbiorniki wodne zamieniają się w zieloną zupę, pełną komarów, na którą tylko Shrek by się skusił.

O ile postaramy się aby nie było w niej glonów – woda będzie czysta, przejrzysta i napowietrzona. Do zaprowadzenia porządku w tym podwodnym świecie przydadzą się nam akcesoria do oczka wodnego, czyli pompy, filtry, folie czy zbiorniki. Lecz musimy zdawać sobie z tego sprawę, iż aby staw nie zarastał glonami i panowała w nim równowaga, powinien mieć przynajmniej 20 m kw.
2020-04-20