Menu strony

Kupujemy otoczaki. Praktyczne informacje

Ogród to miejsce, które służy odpoczynkowi i relaksowi na łonie natury. Powinien stanowić oazę spokoju dla jego właścicieli. Zależnie od upodobań i ilości wolnego czasu ogrody będą prezentować się różnie. Lata temu przydomowy ogródek służył przede wszystkim do sadzenia warzyw i owoców, by nie trzeba było ich kupować. Jeżeli posesja była na tyle duża, wydzielało się miejsce na sad, gdzie sadzono drzewa owocowe.
Aktualnie od tego się odchodzi, ludzie mają niewątpliwie coraz mniej wolnych chwil na uprawianie ogrodu oraz rosnących tam roślin. Nierzadko jest tak, że w mniejszym ogrodzie sadzi się kilka drzewek owocowych, a oprócz tego elementy głównie ozdobne. Istnieje duża liczba takich roślin i krzewów, które potrzebują minimalnej troski i same mogą się rozwijać i rosnąć. Planując ogród można wykorzystać bardzo dużo różnorodnych elementów.

W wolnej chwili

Czym się cechuje mastif tybetański

Pies rasy mastif tybetański
W trakcie nabywania nowego zwierzęcia warto zadbać o bardzo wielką liczbę kwestii powiązanych z potrzebami gatunkowymi danych zwierząt, takich jak choćby mastif tybetański. Każdej osobie zależy, aby jego zwierzę czuło się w mieszkaniu jak najlepiej i psy nie są tu przecież żadnym wyjątkiem. W dwudziestym pierwszym wieku wybór dobrej hodowli psów nie bywa zazwyczaj kwestią łatwą, zwłaszcza w razie mastifa tybetańskiego. W dużej ilości placówek zajmujących się takiego rodzaju działalnością prosto się pogubić. Z takiej przyczyny najlepszym pomysłem przed wybraniem się do hodowli będzie dodatkowe zaznajomienie się z charakterystyką tej szczególnej rasy psa.


Oczko wodne
piękny ogródek
Chętnie wykorzystywanym elementem współczesnych ogrodów jest oczko wodne. Jest to po prostu mały staw, w którym rosną różnego rodzaju rośliny i mieszkają niewielkie wodne zwierzęta. Wokół oczka i na jego dnie można umieścić otoczaki białe lub inne kamienie, by dno oczka w jak największym stopniu upodobnić do naturalnego stawu. Mogą tam mieszkać żaby i inne płazy, warto również zainwestować w ryby. Ogromnie ciekawie prezentują się na przykład karpie koi, które mają charakterystyczną złotą barwę. Oczka wodne wykonuje się za pomocą rozmaitych technologii. Popularne są na przykład oczka wodne z folii, dzięki której uzyskuje się maksymalną szczelność.

Ścieżki i rabaty
Typowy ogródek był niegdyś podzielony na rabaty, pomiędzy którymi znajdowały się dróżki. Na dzień dzisiejszy w tym zakresie panuje całkowita dowolność, ścieżki można wytyczać w dowolny sposób. Warto jednak ścieżki takie utwardzić. Do tego celu także stosowane są kamienie firmy Kohut. Poszczególne rabaty mogą być rozmaitej wielkości i różnorodnych kształtów. Ogród nie musi być szczegółowo rozplanowany, istotne by podobał się mieszkańcom. Jeżeli nie ma się pomysłu lub czasu na zagospodarowanie części przestrzeni, można w tym miejscu zorganizować trawnik. Wystarczy Raz na jakiś czas go skosić i podlać by prezentował się jak najkorzystniej. Można również posiać stokrotki, które dodadzą mu uroku.
Twórca: M.G.
2017-08-18