Menu strony

Projekty oczek wodnych

Oczko wodne, które chcemy zrobić w swoim ogródku bądź na działce musi być dobrze zaprojektowane i przemyślane pod każdym względem. Oczko wodne powinno mieć z góry ustalony wymiar a także kształt. Z pewnością wymiar jest jedną z najistotniejszych rzeczy. Przy jego określaniu na drugi plan powinny pójść estetyczne oczekiwania inwestora. Najważniejszą rolę odgrywają tu aspekty techniczne.
Ogrodowe oczko
Z pewnością przed zbudowaniem należy sobie zadać jedno, ale bardzo ważne pytanie. Jak oczko wodne będzie funkcjonować. Może być ono dedykowane do różnych celów. Tak na przykład może spełniać funkcję stawu rybnego lub też spełniać role dekoracyjne poprzez rozmieszczenie w nim wielu gatunków roślinności ozdobnej. Jeżeli mamy zamiar tam hodować ryby rozmiar oczka nie może być mniejszy aniżeli pięć metrów sześciennych. Jeżeli chcemy rozmieścić w nim mnóstwo gatunków roślin ozdobnych, oczko powinno być dwa razy większe. Kiedy już postanowimy jakich wymiarów ma być nasze oczko, trzeba przystąpić do działania, a mianowicie wykopywania stosownego otworu. Metod wykopywania otworów jest kilka.

Spodobały Ci się treści zawarte w tym wpisie? Zatem czytaj wpis (https://www.artimbo.pl/zadaszenia-jednospadowe,g44.html), który jest na nowej stronie. W nim znajdziesz dużo szczegółów.

Jeśli oczko wodne ma być znacznych rozmiarów nie ma sensu trudzić się samemu. Lepszym rozwiązaniem jest najęcie koparki. Jeśli dziura ma być małych wymiarów, łopata będzie tutaj wystarczającym narzędziem. W przypadku tego drugiego rozwiązania należy liczyć się z tym, że musimy poświęcić na to dużo swego czasu. Pewnym problemem, który pojawia się przy kopaniu otworu, jest to, co zrobić z ziemią. Nie warto się jej pozbywać zbyt szybko, albowiem można ją wykorzystać do innego etapu tworzenia naszego oczka. Ziemia okaże się przydatna do tworzenia kaskady. Zobacz więcej na:

W wolnej chwili

Piękne oczko wodne w Twoim ogrodzie

Oczko wodne
Oczko wodne na pewno jest rzeczą, która korzystnie wpływa na wygląd każdego ogrodu. Oczko wodne wbrew pozorom nie musi być sporym wydatkiem. Jego budowa będzie zdecydowanie tańsza, jeżeli zabierzemy się za nią samodzielnie. Oszczędzimy wtedy sporo pieniędzy, z tytułu najęcia specjalistycznej ekipy.


Koniecznym zabiegiem, który musi nastąpić po zakończeniu tworzenia oczka, jest staranne wypoziomowanie powierzchni. Po tych wszystkich pracach możliwe jest już ustalenie ilości potrzebnej folii jak również i jej rozłożenie. Do tej czynności warto się dobrze przyłożyć, ponieważ bezspornie najlepiej sprawdzi się jedna płachta folii. Łączenie wielu płacht jest natomiast niezbędne, w sytuacji, gdy kształt naszego oczka jest bardziej nieszablonowy i wymagający wdrożenia nietypowych rozwiązań.
Źródło: www.zoologiczny.sklep.pl
2020-09-13