Menu strony

Rośliny w domu

Fototapety w kwiaty
Jeśli obawiamy się, że zapomnimy o nawadnianiu roślin, warto kupić nie wymagające kwiaty, czy rośliny jak np. bambusy, kaktusy czy dracenę. Interesująco wyglądają każdego rodzaju paprocie, nie można zapomnieć tylko o tym, iż wolą ciemne miejsca. Bardziej kolorowe są orchidee, które kwitną w odcieniach bieli i różu. Ogród wizytówką domu

Posiadając dom z ogrodem naturalnym jest, że chcemy aby był on najładniejszym i najbardziej kwiecistym w okolicy. Rośliny, na które powinniśmy zwracać szczególną uwagę powinny być odporne na zmienne pory roku. Wybierając je, powinniśmy wziąć pod uwagę również ich długotrwałość. jeżeli chcemy aby nasze rośliny - wiechlina łąkowa kwitły więcej niż tylko sezon, wybrać powinniśmy byliny- wieloletnie rośliny, które zimę spędzają w ziemi. Najpopularniejsze kwiaty sadzone w ogrodzie to aksamitki, maciejki, bratki, róże i piwonie. Nie można jednak zapominać, że wszystkie one, niezależnie czy wieloletnie czy roczne wymagają systematycznej pielęgnacji, nawożenia oraz odchwaszczania.
Niewielkie kwiaty kaktusa
Kwiaty dla każdego

Nie każdy lubi rośliny czy to doniczkowe czy ogrodowe, posiadanie ich bowiem wiąże się z dodatkowymi obowiązkami. Jak już zaczynają dojrzewać, nie tylko oczyszczają powietrze ze szkodliwych toksyn ale działają również kojąco dla nas samych. Skończywszy męczącą pracę ulgą dla ciała i oczu jest spędzenie chociaż kilkunastu minut w ich otoczeniu. Wzrok zmęczony od pracy przy komputerze odpoczywa patrząc na zielone tło, a płuca zażywają świeżego, niezanieczyszczonego powietrza.


W wolnej chwili

Chcemy mieć piękne rośliny

Rabata jednobarwna
Nawet jeśli nasz ogród nie jest jakiś wielkich wymiarów, to kiedy tylko się wysilimy, to możemy być pewni, że będziemy mieli w nim wspaniałe uprawy. Wystarczy się tylko zaopatrzyć w materiały, które usprawnią nam pracę w ogrodzie, a już w niedługim czasie będziemy mieli szanse się cieszyć z niesamowitych efektów ostatecznych.
Twórca: M.B
2021-10-25