Lampy ogrodowe – praktyczne oświetlenie twojego ogrodu

Praktycznie oświetlenie zewnętrzne domu czy też oświetlenie ogrodowe można zbudować na pojedynczej lampie halogenowej nad drzwiami wejściowymi do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak słabe zewnętrzne oświetlenie może jednak okazać się niepraktyczne. Zatem jak dobrać lampy ogrodowe, aby odpowiednio nam służyły? Jak zaoszczędzić prąd gdy kupujemy lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą zostać także ozdobą?


Kupując oświetlenie ogrodowe i oświetlenie zewnętrzne należy koniecznie rozważyć rozmiar naszego obejścia. Jeśli ogród jest wielki, lampa wisząca na tarasie albo jeden kinkiet na ścianie domu to na pewno zbyt mało. Nie chodzi nawet o romantyczne spacery w delikatnym świetle ogrodowej lampy podłogowej, ale zabezpieczenie przed zbirem, który planuje ukraść nasz telewizor. Słupki ogrodowe można więc rozstawić wzdłuż alejek, chociaż warto też umieścić je bliżej ogrodzenia – mogą to być na przykład lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu.
ciekawa lampa


Sensory ruchu to także pomysłowy sposób na oszczędność energii, gdy zapomnimy wyłączyć oświetlenia na tarasie przed zaśnięciem. Pozostałe bardzo pomysłowe wyjście to wyłączniki zmierzchowe lub systemy takie jak inteligentny budynek, gdzie czas świecenia poszczególnych lamp w ogrodzie i na zewnątrz domu można bardzo dokładnie ustawić – również w odniesieniu do wybranych opraw. Możemy wtedy kierować także siłą oświetlenia, a co najważniejsze „pozorować”, że jesteśmy w domu nawet podczas wczasów. A jako że dojście do systemu otrzymujemy przez internet, można w dowolnej chwili korygować parametry, stwarzając pozory obecności kogoś w domu.

Jeśli masz chęć wyszukać materiały na ten temat, to przejdź tutaj grys dolnośląskie i zobacz inne informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Wtedy lampy ogrodowe i oświetlenie zewnętrzne dodatkowo strzegą nasz dobytek.

Nowoczesne oświetlenie do ogrodu umożliwia zestawienie dobrej funkcjonalności lamp, a także znakomitego efektu dekoracyjnego. Mamy do wyboru bardzo interesujące lampy stojące do ogrodu (np.: lampy donice lub lampy podnóżki) lub tzw. lampy podłogowe, które także można ustawić bezpośrednio na trawie. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby instalacja elektryczna przeznaczona do zasilania oświetlenia ogrodowego została umiejscowiona w ziemi. Wijące się na trawniku kable to ani ładny obrazek, ani bezpieczny, szczególnie gdy w domu są małe dzieci lub koty. Tak samo ciekawa, a bardziej wygodna z punktu widzenia komfortowego jedzenia kolacji jest elegancka lampa wisząca na taras, która rozświetli ogrodowy stolik jasnym, efektywnym światłem. Natomiast słupki ogrodowe idealnie nadają się do oświetlenia ścieżek do drzwi wejściowych oraz alejek w naszym ogródku.

Lampy do ogrodu do kupienia w
2022-11-03