Menu strony

Organizacja imprez weselnych

Różnorodne święta rodzinne i inne wymagają odpowiedniego miejsca i dobrej oprawy. Od zawsze organizowało się rozmaite przyjęcia i uroczystości dla świętowania rocznic, urodzin i innych okazji. Niezwykle istotnym świętem jest też ślub i wesele, które urządza się w domu lub poza nim. W większości przypadków jednak wesela organizuje się w wynajętych salach, ponieważ w domu nie ma wystarczającej ilości miejsca. Potrzebne jest więc uzyskanie odpowiedniej sali, a niejednokrotnie również zorganizowanie noclegów dla gości weselnych. Na wsiach nierzadko za salę weselną służyła świetlica lub remiza strażacka, która jedynie wcześniej była w odpowiedni sposób przystosowywana i dekorowana. Aktualnie modne jest organizowanie wesel w luksusowych pomieszczeniach, na przykład w pałacach lub dworkach.
Pod hasłem „lucid club Warszawa” kryje się niezwykle szeroka oferta dotycząca udostępniania pomieszczeń.


W wolnej chwili

Jak przygotowywać się do własnego ślubu?

dj na wesele
Przygotowania do ślubu i przyjęcia weselnego praktycznie w żadnym przypadku nie są nieskomplikowane, a do tego błyskawiczne. Można powiedzieć, że tylko w przypadku tak zwanej wpadki, państwo młodzi załatwiają wszystkie sprawy na ostatni moment. Szczególnie w naszym społeczeństwie przyjęło się, że jeżeli wziąć ślub oraz organizować przyjęcie weselne, to na bogato.


Muzyka na imprezie
impreza firmowa
Na imprezie weselnej szczególnie ważne jest, by przebiegało w przyjemnej atmosferze i przy dobrej muzyce. Do tego celu wynajmowane są grupy muzyczne. Zespoły typowo weselne mają najczęściej dość ograniczony repertuar, ale zdarzają się wyjątki. Grupę muzyczną angażuje się w zależności od gustu oraz często do tego, w jakim klimacie impreza będzie przebiegać. Na dzień dzisiejszy coraz częściej odchodzi się od typowego wesela odbywającego się przy muzyce disco polo. Oprócz tego imprezy takie często urządza się z ustalonym motywem przewodnim, któremu podporządkowane są na przykład ubiory państwa młodych i gości. Częścią tego ustalonego motywu bywa także muzyka puszczana na imprezie. Catering Na weselu bardzo istotne jest podawane jedzenie. Zazwyczaj oprócz poczęstunku w postaci ciast i pozostałych słodyczy serwowany jest gorący posiłek dla gości, w większości przypadków składający się z zupy i drugiego dania. Zapewnianiem tych posiłków zajmują się specjalne firmy zewnętrzne. Jeżeli chodzi o wesela, niezwykle istotny jest tort. Torty weselne w większości przypadków są bardzo duże i piętrowe. Jest oczywiście możliwość przyrządzania potraw na własną rękę, jednak większa liczba osób nie ma na to czasu. Korzystnym rozwiązaniem bywa wykorzystanie sali weselnej, a zarazem zamówienie jedzenia na uroczystość, co wykonywane jest jednocześnie przez niektóre firmy.
2019-04-04