Menu strony

Komplety piłkarskie profesjonalne - sprawdź więcej

Na świecie istnieje bardzo wiele rozmaitych sportów i stale wymyślane są nowe. Jeżeli chodzi o sporty drużynowe niezaprzeczalnie najpopularniejszą dyscypliną na świecie jest piłka nożna. Popularność tego sportu najczęściej objawia się oglądaniem meczów w telewizji, niektóre osoby jednak decydują się na granie w piłkę nożną we własnym zakresie. W większości przypadków w tę grę dla własnej przyjemności grają dzieci i młodzież, szczególnie że na lekcjach wychowania fizycznego w szkole piłka nożna niezwykle często się przewija. Wiele dzieci marzy wtedy o karierze zawodnika piłki nożnej. Jak we wszystkich innych dyscyplinach, także w piłce nożnej obowiązują typowe dla niej stroje. Spodenki piłkarskie różnią się od tych, w jakich gra się w koszykówkę czy inne sporty. Części ubioru piłkarskiego ewoluowały przez lata.
Buty
piłkarzyki
W piłce nożnej obuwie ma niezwykle istotną rolę. Powinno nie tylko zapewniać piłkarzowi właściwą przyczepność do murawy, ale również pozwolić mu kopnąć piłkę z odpowiednią energią. Do tego celu wyprodukowano korki, czyli buty sportowe z typowymi wypustkami na podeszwie. Korki piłkarskie także przeszły ewolucję, wypustki, z początku z gumy, były integralną częścią podeszwy (lanki). W kolejnych latach stworzono tak zwane wkręty, a więc buty z metalowymi korkami przykręcanymi do podeszwy, które szybko rozpowszechniły się jako najlepsze obuwie do grę w piłkę.

W wolnej chwili

Trwałe poduszki ogrodowe

ogród zimowy
Majówka coraz bliżej, a wraz z nią inauguracja sezonu tak lubianych przez nas biesiad w ogrodzie. Bez wątpienia nie ma lepszego miejsca na weekendowy odpoczynek i spotkania z przyjaciółmi oraz rodziną. Odpoczynek w ogrodzie sprawia, że stajemy się bardziej wyluzowani, a grill czy poobiednia kawa przy dobrej pogodzie celebrujemy wiele godzin. Podczas gdy dzieciaki bawią się piłką czy grają w gry ogrodowe mamy wreszcie czas, by usiąść wygodnie na leżaku czy w fotelu ogrodowym, wystawić twarz do słońca lub przejrzeć gazetę albo po prostu uciąć sobie regenerująca drzemkę.


Spodenki, ochraniacze Tak samo jak wszystkie pozostałe części ubioru, również spodenki muszą być dopasowane indywidualnie do wymagań sportowca. Spodenki - szczegóły tu... - dla piłkarzy uszyte są z charakterystycznego przepuszczającego powietrze materiału. Na boisku do piłki nożnej innym bardzo znaczącym elementem są ochraniacze. Ochraniacze piłkarskie powinny chronić nogi piłkarza przed różnymi urazami, najczęściej przed następstwami kopnięć i wślizgów pozostałych piłkarzy. Najlepiej jest nabywać akcesoria znanych firm, ponieważ jest wówczas większa szansa, że zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa na boisku. W tej sytuacji wyższa cena nierzadko faktycznie wiąże się z jakością. Dzięki ochraniaczom zawodowym i początkującym piłkarzom udaje się uniknąć groźnych urazów.
2020-12-04