Menu strony

Zakupy przed wyjazdem

Każdy podróżnik, który odznacza się mądrością, powinien zawsze zabierać ze sobą komplet kluczowych rzeczy. Akcesoria turystyczne należy rzecz jasna dobierać do celu podróży – innego rodzaju sprzęt trzeba zabierać w góry, inne na wyprawę po plaży. Ważna jest również pora roku, a więc i klimat obecny w danym regionie świata. Musisz bezdyskusyjnie o tym pamiętać, ponieważ pogoda może cię oszukać – w górach zwykle jest zimniej niż na nizinach.

W wolnej chwili

Pasje poza domem jako recepta na pożyteczne spędzanie wolnego czasu

Łowienie ryb
W ciągu zimy nieraz zapominamy o trosce o własne zdrowie. Gros czasu przebywamy w zamkniętych lokalach- w domu czy w biurze. Wszak jest tyle możliwości, by aktywnie spędzić choćby odrobinę czasu, zarówno w tygodniu, jak również w weekend. Co prawda zimą może trudniej wybrać się na przejażdżkę rowerem, głównie ze względu na niezbyt zachęcającą temperaturę, lecz wybór jest dalece większy.


lasy
O ile planujesz przygotowywać sobie gorące posiłki, spakuj ze sobą taki funkcjonalny element, jak kuchnia turystyczna. Poręczna butla z gazem może pozwolić ci na podgrzanie paru posiłków. To przydatne dla tych śmiałków, którzy idą na wysokie turnie. Gorące jedzenie w trudnych temperaturach jest niesamowicie istotne dla organizmu. Dla zainteresowanych tematem: najlepsze spodnie trekkingowe.

Ważne jest właściwe obuwie. Nie można wyruszać w góry, jeśli nosisz buty, które służą ci na co dzień. Specjaliści z TOPRU opowiadają, że przyszło im się szukać bezmyślnych turystów, którzy wchodzili na ekstremalnie trudne szlaki górskie w zwyczajnych trampkach. Weź takie obuwie, które odznacza się wysoką solidnością i właściwą przyczepnością. Sprawdź na wędrówkę: są też wygodne plecaki turystyczne . Musi on doskonale leżeć na plecach, nie męcząc za bardzo części kręgosłupa. Powinien być także pakowny, byś zmieścił wszystkie przydatne przedmioty – musi wejść do niego porządny namiot.

Na trasie GPS może nawalić, warto więc nabyć aktualne mapy okolic oraz niezawodny kompas, dzięki którym zawsze odnajdziesz drogę. Warto również poczytać przed drogą relację innych turystów albo zakupić wartościowe przewodniki. Przed wycieczką trzeba bezwzględnie zawiadomić kogoś – najlepiej obsługę schroniska. O ile nie dotrzesz o ustalonej porze, poinformują oni ratownictwo. Takie środki mogą uratować życie, więc należy zawsze to robić! Skalnik.pl/obuwie/obuwie-meskie/sandaly-klapki_286.html najlepsze spodnie trekkingowe
Twórca: Katarzyna Makowska
2018-07-12