Menu strony

Najmniej kłopotliwe zwierzę dla dziecka

Setki opiekunów zastanawia się, czy zgodzić się na nalegania dziecka o zwierzątko. Czy zatem jest to trafiony pomysł? Czy mądrze jest sprawić dziecku zwierzę? Jakie są wady a jakie zalety takiej decyzji? No i jakie zwierzątko będzie najlepszym wyborem?

Akwarium
Dziecko nie pomyśli o konsekwencjach związanych z zadbaniem o pupila. Po prostu pragnie, by podobnie jak koledzy z ulicy mieć też zwierzę i mieć możliwość zabawy z nim. Zanim podejmiemy decyzję o kupnie zwierzaka, trzeba przeprowadzić stosowną rozmowę z dzieckiem. Przede wszystkim powinno się uświadomić mu, że to ważny obowiązek. Samo użycie określenia obowiązek jest za bardzo ogólne, dlatego należy właściwie przedstawić listę obowiązków związanych z zadbaniem o przyszłe zwierzątko.

Drugą istotną rzeczą, którą powinno się wyjaśnić dziecku jest to, iż zwierzę to nie kolejny przedmiot do zabawy. Dziecko musi wiedzieć, że zwierzęta również odczuwają ból.

Co wybrać?

Akwarium
Każdy ma swoje wady i zalety. Przy wyborze psa dojdzie obowiązek wyprowadzania na spacery, ale dziecko będzie mogło się z nim pobawić. Mniej kłopotliwy wybór, to np. rybki – mówi nam pan Andrzej, sprzedawca w sklepie akwarystycznym. Przy wyborze rybek czeka nas oczywiście regularne dbanie o akwarium, ale na pewno będzie ładnie się prezentować. Wyszukajmy, by zobaczyć szeroką ofertę.
W akwarium można mieć nie tylko rybki, ale żółwia. Są różne odmiany, różniące się wyglądem. Przeważnie do ich hodowli nadają się takie akwaria proste.

Z innych ciekawych wyborów mamy ptaki takie jak kanarki. Jeśli szukamy zwierzę, z którym dziecko będzie mogło się pobawić, to niezłym wyborem będą chomiki.
Zwierzę z jednej strony to kłopot.

Absorbuje Cię mieszczący się w tym miejscu artykuł? Kliknij więc dodatkowo tu i sprawdź więcej info orijen karma na omawiany problem!

Są to różne wydatki i regularne dbanie o czystość klatki czy akwarium, spacery itp. Jednak jest to najlepsza okazja dla dziecka, by nauczyło się odpowiedzialności.
Twórca: S.S.
2022-04-13